Squawka

Site kullanıcıları tarafından en çok talep gösterilen haberlerin listelendiği başlıklara göz atarak çok kısa bir sürede futbol bilginizi adım adım ileriye taşıma imkanı elde edebilirsiniz. Squawka futbol üzerine yoğunluk göstermiş olan ve kullanıcılarının dünyada bulunan önemli ligler hakkında fikir sahibi olmasını sağlayan bir site olarak tanımlanabilir. Sadece futbol üzerine hizmet vermesi kişilerin kendi ile aynı odak noktasına sahip olan kişiler ile de tanışmasını sağlamaktadır. Her türlü bilgiyi kısa sürede elde edebileceğiniz bir site olan Squawka bahis severlere de yardımcı olmak konusunda vazgeçilmez bir yere sahip olacaktır. Özellikle kupon hazırlamadan önce takımların performansları hakkında kısa bir araştırma yapmak sonuçlarınızın çok daha başarılı olmasını sağlayacaktır.

Hakkında

Piyasada bulunan bir boşluğu dolduran Squawka kullanıcılarından ücret talep etmeden onlara hizmet verme alanında dev adımlar atmaktadır. Lisans numarasına kadar birçok bilgi sitede açık bir şekilde kullanıcılara sunulmaktadır. Yapılan uyarılara bir göz atmak gerekirse kişilerin site verilerini kullanırken mutlaka sitenin mülkiyet haklarına saygılı olarak işlemlerini tamamlamaları gerektiğini unutmamanız gerekmektedir. Site hakkında beyan edilmesi gereken bir diğer nokta da sitenin sadece futbol ile alakalı olan verileri içerisinde bulundurduğudur. Basketbol ya da diğer popüler spor allarına ait verileri bu site kapsamında bulma gibi bir imkan bulunmamaktadır. Sitenin verileri de dahil olmak üzere bütün haklarının aynı isimli şirkete ait olduğu sistem kapsamında belirtilmiş olan bilgilerden bir tanesidir. Lisans konusunda da birçok soru alan site Opta tarafından lisansladırıldığını sitede belirtmektedir. Bu veri sitesinin karakteristik özelliklerinden bir tanesinin de linklerden veya metinlerden ziyade ikonların kullanımda olmasıdır. Sosyal medya sayfalarından tutun diğer birçok alana kadar kişilerin ikonlar vasıtası ile yönlendirildiği bilinen noktalar arasında yer almaktadır. Bu durumun kullanıcıların görsel zevkine hitap ettiği kişilerin yaptığı olumlu yorumlardan da net bir biçimde anlaşılmaktadır.

Canlı Skor

Müsabakaların dünya kapsamında yapılıyor olması canlı skorun sahip olduğu önemi de artırmaktadır. Canlı skorlara kısaca göz atan kişiler verilerin ne denli düzenli bir biçimde ortaya koyulduğunu fark edecektir. Verileri kendi isteklerine göre de şekillendirebileceğinizi belirtmek gerekmektedir. Tabi ki bunun için öncelikli olarak kayıt işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde halletmeniz gerekmektedir. Canlı skor verilerine ulaşmak için ana sayfada yer alan üçüncü başlığa tıklanması gerekmektedir. Bu başlığa tıklandıktan sonra müsabakalar ana sayfada alt alta sıralanmaya başlayacaktır. Canlı sonuçlar başlığından hem bugün devam eden maçlar hakkında bilgi alabilirsiniz hem de geçmişe dönük sonuçların detaylı bir biçimde incelenmiş haline erişebilirsiniz. Zaten sayfanın en üst kısmında takvim bulunmakta ve bu bir haftanın günleri yazılı bir biçimde bulunmaktadır. Günler arasından seçim yaparak müsabaka sonuçlarına erişebilirsiniz. Dünyada yer alan bütün ligler kapsamında sonuçları görmek istemeyen kişiler hedef noktayı değiştirebilir ve daha amaçlarına yönelik ligleri ana sayfada bırakabilir. Örneğin İspanya ligi ile alakalı bilgi almak isteyen kişiler bir tek bu ligi ana ekranda bırakarak siteyi kullanmaya devam edebilir.

İstatistik Analizleri

İstatistik analizi özellikle detaylı inceleme yapmaktan hoşlanan kişiler için en ideal alt başlıklardan bir tanesidir. İstatistik analizlerine ulaşmak için öncelikli olarak siteye erişim işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir. Seçeneklerin sıralı bir biçimde yerleştirildiği şeridin içerisinde dördüncü sırada bulunan bu istatistiklere göz atmak için tek bir tıklama işlemi gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır. Bu başlık altında yer almış olan alt başlıklar ve detaylar şunlardır;

  • Futbol istatistikleri
  • Oyuncu istatistikleri
  • Karşılaştırmalı istatistikler
  • Takım istatistikleri

Bu alt başlıklardan hangisi sizin odak noktanıza daha yakın ise onu seçerek verilere göz atmaya başlayabilirsiniz. Örneğin sizin için oyuncu istatistikleri daha önemli ise Squawka sitesi içerisinde yararlanabileceğiniz detaylı verilerin olduğunu belirtmek gerekmektedir. Bu istatistiklere göz atarken sene bakımından da seçim yapabileceğinizi belirtmek gerekmektedir. Örneğin bir takımın sadece 2016 senesindeki istatistiklerine göz atma istiyorsanız ilgili kısmından bu seçimi yapabilir ve verileri filtrelemeye tabi tutabilirsiniz.

Mobile Uygulama

Mobile uygulamalar uygulama marketlerinde indirme işlemine açık bir biçimde sunulan yapılar olarak tanımlanabilir. Mobile uygulamalar artık bütün siteler tarafından kullanılabilen pratik yöntemlerden bir tanesidir. bu uygulamaları indirmenin de gayet kolay olduğunu bildirmek gerekmektedir. Apple markalı ve IOS işletim sistemine sahip olan telefonunuza Squawka sitesinin mobile uygulamasını indirmek için Appstroe’a giriş yapmak yeterli olacaktır. Bu işlem tam manası ile ücretsiz bir biçimde gerçekleştirilmektedir. Apple’dan daha yaygın olarak kullanıldığı düşünülen Android işletim sistemine sahip telefonlar ie de uyumlu olan bir uygulamanın tasarlandığını da belirtmek gerekmektedir. Bu uygulamada Google Play Store vasıtası ile kullanıcılara sunulmaktadır. Mobile ara yüzün nasıl bir tasarıma sahip olduğunu görmeden indirme işlemini gerçekleştirmek istemeyen kişiler için ilgili uygulama marketlerinde fotoğraflı anlatımlar da bulunmaktadır. Mobile uygulama kullanımı sırasında bir sorun ile karşılaşan kişiler site tarafından belirtilen mail adresi vasıtası ile sorunlarını yetkili kişilere belirtebilir.